Chcete si udržet mladistvý vzhled?

Bez čisté tváře se s mladistvým vzhledem můžete rozloučit

I přesto, že na svou pleť nanášíte různé omlazující krémy, rozjasňující séra, případně make-upy, které si poradí s rozšířenými póry, pak docela pravděpodobně jen zbytečně mrháte penězi. Jen tehdy, pokud je vaše pleť dokonale čistá, tak může využít všech přínosů pěstících přípravků. Sama o sobě již působí zdravě a jemně i bez dalších zásahů.

Není ani tak důležité, zda se líčíte či nikoliv. Každodenní očista tváře je nutná z mnoha důvodů. Sama kůže totiž produkuje maz, který může ucpávat póry. Na jejím povrchu se usazují odumřelé buňky, které ji brání dýchat a zároveň mají na svědomí nevzhledné šupinky a zašedlý tón pleti.

Čistit obličej lze dvěma způsoby – s vodou či bez ní. Záleží na vás, co vám vyhovuje více, důležitá je hlavně důkladnost, šetrnost a hlavně pravidelnost. V žádném případě se nedoporučuje používat mýdlo, kterým si myjete tělo. Existují mýdla vyvinutá k čištění obličeje, ale ty představují pouze výjimku.

Chlubit se zdravou a zářivou pletí nestojí tolik námahy, času ani peněz, jak se možná domníváte. Dodržování pár jednoduchých pravidel vás brzo dovede k vysněnému cíli.

Poznejte svůj typ pleti

Pokožka se s věkem i během ročních sezón může lehce měnit, zvláště spadá-li do kategorie smíšená. Mnoho žen vlastně ani neumí správně určit svůj typ pleti, sahají pak po nevhodných přípravcích a tím se připravují o radost z dokonalé pokožky. Nejlépe určí typ pleti dermatolog či zkušená kosmetička, ale spolehlivý test si můžete udělat i doma. 

Umyjte si obličej vlažnou vodou, osušte ji hebkým ručníkem a počkejte 45 minut, co se bude s vaší kůží dít. Pokud cítíte výrazné pnutí a kůže nese popelavý nádech, pak jste majitelkou suché pokožky. Když se celá lesknete, máte pleť mastnou. Pokud vidíte mastnotu na čele, nosu a bradě, spadáte do kategorie smíšené, tedy normální pleti. Podráždění a zarudnutí ukazuje na citlivou pokožku, která však může být suchá i mastná.

Zvolte správný přípravek

Jakmile znáte svůj typ pokožky, snadno sáhnete i po vhodném odličovači. Zatímco sušší pleť přivítá více mléka, krémy a oleje, mastná si více libuje v gelech.

Trénink dělá mistra

Nejde samozřejmě jen o fakt, že ji čistíme, ale i o to jak. Měli bychom být důkladní, ale ohleduplní, respektovat typ pleti a její citlivost.

Večer začněte vždy odlíčením očí. Jedná se o nejcitlivější partii obličeje, proto používejte speciální přípravek. Mycí gel v žádném případě nestačí.
Odličovač je nejlepší nanést na vlhký vatový tamponek a na chvilku přiložit na víčko a řasy. Make-up se tak uvolní a půjde lépe dolů. Stírejte ho jemnými kruhovými tahy od vnějšího koutku oka k vnitřnímu. Oči odličujte tak dlouho, dokud nebude tamponek čistý.

Při volbě dalších přípravků, čisticího mléka či gelu a pleťové vody, se pak řiďte tím, jaký typ pleti vlastně máte. U mastného typu je můžete doplnit i o peeling, pokud máte naopak pleť suchou, rozhodně vybírejte s rozmyslem. Určitě vynechte prostředky, které silně ovlivňují pH, a pleťové vody s obsahem alkoholu.

Také s pleťovou vodou bychom pak měli pracovat tak dlouho, dokud nebude tamponek zcela čistý. Až na dokonale vyčištěnou tvář patří hydratační krém, uvidíte, že se mnohem lépe vstřebá.

Pouze čistá pleť navíc může během spánku správně regenerovat a dýchat. Naše pokožka totiž potřebuje odpočívat, stejně jako my. O důvod víc jí oněch pár minut denně věnovat.

Firma JANSSEN COSMETIC nabízí speciální mycí přípravky na obličej v podobě pudru, gelů, pěn, mlék a pleťových vod / tonik:

  • Oční odličovač 8800 nebo 4105 INSPIRA: med

  • Pro suchou pleť 500

  • Pro citlivou pleť 2000 nebo 4110 INSPIRA: med

  • Pro mastnou pleť 4400 nebo 4100 INSPIRA: med

  • Pro smíšenou pleť 6600

  • Pro zralou pleť 1100

  • Pro náročnou pleť 0000

  • Pro všechny typy pleti 5000 + 5100 INSPIRA absolue 

Zdroj: Ona Dnes + Blanka Urbanová