Co nejlepšího můžete udělat pro svou pleť?

Pořádně se vyspat!

Opravdu, díky pravidelnému spánku a správným kosmetickým krokům (postupům) můžete dosáhnout lepšího vzhledu pleti vcelku snadno.

Během spánku se do celého těla vyplavuje hormon melatonin, který je často nazývám “hormonem proti stárnutí“. Stimuluje regenerační procesy pokožky a velmi tak pomáhá pleti získat hebkost a plný vzhled. Je to jeden z nejúčinnějších antioxidantů a podporuje imunitu.                                                                                  

Začíná se vylučovat asi dvě hodiny poté, co tvrdě usnete a pokud spíte v naprosté tmě, je jeho produkce maximální. Když je spánek přerušovaný, mělký nebo příliš krátký, tělo vytváří melatoninu méně a tvář je povadlá, suchá. S přibývajícím věkem se tvorba hormonu melatoninu zpomaluje. Kvůli nedostatečnému spánku je tedy naše pleť v horší kondici, než by mohla být.

Jak dlouho tedy spát? Poučka „co naspíte do půlnoci se počítá dvojnásobně“ je určitě známá. Doporučením je pak minimálně šest hodin spánku.

Než si však půjdete lehnout, dopřejte vaší pleti odlíčení, je to ten nejzásadnější krok! Pouze dokonale vyčištěná pleť může během spánku nerušeně regenerovat, odpočívat a hlavně přijímat a využít všechny prospěšné látky z kosmetických produktů.                                                                                      

Nečistoty, které zůstávají na neodlíčené pleti, během spánku oxidují a mohou způsobit podráždění, ucpání pórů a zánětlivé reakce. Na nevyčištěnou pleť nemá smysl nanášet krém, protože ani ten nejluxusnější nemá šanci se vstřebat.

Řada kosmetických produktů Janssen z řady INSPIRA: med je jemnou alternativou k plastické chirurgii. Ošetřovací metody byly vyvinuty na pomoc kůži, aby rychle nabyla hladký a zářivý vzhled

Takže nejprve očištění pleti: použijte třeba bohatou emulzi s AHA kyselinami 4100 Prime cleanser. Na dočištění pleti použijte tonikum.

Teprve poté, co je pleť důkladně čistá, naneste krém. Pro mladší pleť lze použít lehoučký gelokrém 4420 Clarifying Cream gel, pro pleť náročnější vyberte třeba 4125 Youth Preserve Cream (redukuje jemné vrásky, zvýší hustotu a tloušťku kůže, oživuje pleť). A také nezapomeňte na krém na oční okolí – 4160 Eye Care Cream.

Pokud máte chuť a čas udělat před usnutím ještě něco pro svou pleť, rozmazlete ji občas například sérem, speciálním koncentrátem nebo ampulkou. Můžete zvolit sérum na zpevnění pleti 4130 Face Sculpture Serum, koncentrát na omlazení pleti 4135 Youth Preserve Serum, případně koncentrát pro zklidnění citlivé či podrážděné pleti 4131 Skin Defense Serum .